ΒΙΝΤΕΟ > Παναργειακός – Αιολικός. 3 – 0

3 days ago
464 Views

12274761_10203627289723187_6550230704961033569_nΜε τρια υπέροχα τέρματα που πέτυχαν οι Νικλητσιωτης(2) και Μαρινου.

Επίδειξη δύναμης έκαναν οι “Λύκοι” κόντρα στον φιλόδοξο Αιολικό, κερδίζοντάς τους στο ΔΑΚ Άργους με σκορ 3-0, στα πλαίσια της 8ης αγωνιστικής του 3ου Ομίλου της Γ Εθνικής.

Παρά τις ελλείψεις βασικών παιχτών λόγω τραυματισμών, ο Παναργειακός ανταποκρίθηκε εξαιρετικά ξεκινώντας δυναμικά και κατά την προσφιλή του συνήθεια σε αρκετά παιχνίδια φέτος πέτυχε γκολ από τα πρώτα λεπτά, αφού στο 11 το σκορ ήταν ήδη 2-0 με γκολ των Νικλητσιώτη και Μαρίνου. Στο δεύτερο ημίχρονο η απόδοση των παιχτών του Ρομπέρτο Μπολάνο έπεσε και ο Αιολικός πίεσε, όμως οι νεαροί παίχτες του Παναργειακού έκαναν έξυπνη διαχείριση στο ματς, κρατώντας εύκολα το προβάδισμα, που κατάφερε μάλιστα και να το διευρύνει στις καθυστερήσεις, πάλι με τον εξαιρετικό σε ένα ακόμα ματς Νικλητσιώτη.

Παναργειακός (Ρομπέρτο Μπολάνο): Κόκκαλης, Ρότα, Κολλάρας, Παπαϊωάννου, Σταθάκης, Πούτσι (80’ Καρέλης), Νικλητσιώτης, Γκίνο, Δρακάκης, Μανουσάκης (30’ Χαρίτος), Μαρίνου (70’ Καρούτης).